10 Maddede
Kusursuz Balayı

Muhteşem Bir Balayı Tatili

Balayı, evlendikten sonra çiftlerin baş başa tatile çıkmaları olarak ifade edilse de aslında evliliğin ilk dönemlerini anlatan bir söz ve gelenek olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü evlilikte ilk dönem nasıl geçerse, sonraki sürecin de o şekilde devam edeceğine yönelik bir inanç da hakimdir.

Günümüzde oldukça yaygınlaşan balayı yeni evlenecek çiftlerin en büyük hayalidir. Ama nasıl olmalı, nereye gitmeli gibi birçok soruyla kafa karışıklığına neden olabiliyor. Eşinizle muhteşem bir balayı tatili hayal ediyor ve bu tatilinizin unutamayacağınız güzellikte geçmesini istiyorsanız, sizin için hazırladığımız önerilerimize göz atabilirsiniz:

Balayı Planınızı Belirleyin

Balayı planınızı belirlerken, bütçe ön planda olmalı. Düğün masrafları da göz önünde bulundurularak bir hesaplama yapılmalı. Erken rezervasyon, balayı çiftlerine özel indirimler gibi kampanyaları değerlendirebilirsiniz.

Balayı Programınız Belli Olsun

Düğün sonrası gideceğiniz bu özel tatili, ortak zevklerinize göre planlayın. Sessiz, sakin romantik bir balayı oteli mi? Hiç görmediğiniz şehirleri gezeceğiniz kültür turu mu? Son dönemlerde oldukça popüler yatta balayı seçeneği mi? Ya da eğlence ve adrenalin dolu bambaşka bir tatil mi? Tercihinizi birlikte yapın.

Rezervasyonu Unutmayın

Geçireceğiniz muhteşem balayını planladınız. Nasıl bir tatil yapmak istediğiniz de belli. Ancak düğün telaşı, davetiyeler, yeni ev için alışverişler derken otel rezervasyonu yaptırmak aklınızdan uçup gidebilir. Size önerimiz erken rezervasyon indirimlerinden yararlanabileceğiniz, tatil yerinizi bir an önce ayırtın.

Tatil Alışverişi

Tabi ki bir balayının olmazsa olmazı tatile gitmeden önce yapılan alışverişlerdir. Gideceğiniz yere göre listenizdeki eksikleri belirleyin, balayınızda mağdur olmayın. Güneş kremi, şapka, gözlük, mayo, havlu ve terlik temel ihtiyaçlardır. Bunları unutmamakta fayda var.

Balayında Kahvaltı Keyfi

Tüm hazırlıklar yapıldı, her şey ayarlandı ve balayına çıktınız. Artık rahatlama vakti. Hiç şüphesiz günün en güzel öğünü olan kahvaltının tadı bu tatilde bir başka olmalı. Tercih ettiğiniz otelin balayı çiftlerine özel, oda da kahvaltı seçeneği olabilir bunu mutlaka öğrenin. Yoksa da üzülmeyin birlikte yapılan her kahvaltı zaten güzeldir.

Masajla Rahatlayın

Düğün stresi, hatta tüm yılın yorgunluğunu bir kenara bırakıp rahatlamaya ne dersiniz? Tercih ettiğiniz tatil şekline göre masaj yaptırma şansınız varsa bu imkânı asla kaçırmayın.

Romantik Dakikalar

Balayı, aslında tatil ve romantizmin buluştuğu noktadır. Nasıl bir tatil tercih etmiş olursanız olun bu büyülü anı yaşamak için bir ortam oluşturun. Bir otel odasında mum ışığında dans ya da sahil kenarında dalgaların sesinde içeceğinizi yudumlamak tercih sizin.

Eğlence Her Zaman Lazım

Belki çok eğlenmeyi seven bir çift değilsiniz. Ama herkes için bir alternatif vardır elbette. Su sporları, yamaç paraşütü ya da dalış yapma elbette balayına renk katar.

Sürpriz Yapılmalı

Tatil planınıza ufak sürprizler ekleyebilirsiniz. Özel yat turları, geziler ya da küçük hediyelerle eşinizi mutlu edip balayının tadını çıkarın.

Fotoğraf Çekmeyi Asla Unutmayın

Bundan sonra eşinizle birçok kez tatile çıkacaksınız belki ama balayının özel ve güzel yanları her zaman bir başka anılacaktır. Yaşadığınız bu eşsiz günleri ölümsüzleştirmeyi asla unutmayın.

Sevdiğinizle birlikte hayaliniz ettiğiniz balayını denize sıfır butik otel ayrıcalığıyla Nautical’da yaşayın, mutluluğunuzu unutulmayacak anılarla taçlandırın.

İki kişilik kayboluşla başlayan, zamanın sadece yıldızlar ve güneş olduğu bu eşsiz yerde doğanın tüm güzellikleri sizinle…

Rezervasyon