Fethiye’nin En
Güzel Koylarından:
Kabak Koyu

Fethiye’nin En Güzel Koylarından: Kabak Koyu

Turizm açısından renkli bir bölgeye sahip olan Fethiye, tarihi ve doğasıyla da dikkat çekici bir tatil beldesidir. Dünya çapında en ünlü plajlara sahip olması yanı sıra birbirinden güzel koyları ve manzarasıyla da adeta büyülemektedir. Dağlar arasında yer alan yapısı sayesinde tatiliniz sürecinde bol oksijenli havasını soluyarak kendinizi yenilenmiş hissedebilirsiniz.

Balayını bu bölgede geçirmek isteyenler için farklı konseptlerde balayı otelleri de mevcuttur. Ayrıca macera severler için kamp yapma olanakları sunan birçok alan da vardır. Bölgenin en yoğun zamanı Temmuz – Ağustos ayları olduğu için kafa dinlemek ve bu manzaranın tadını çıkarmak için Eylül ayı tercih edilebilir. Bahar aylarında da ayrı bir güzelliğe bürünen Fethiye, tam bir cennetten köşedir.

Fethiye’nin birbirinden güzel koyları olduğunu söylemiştik. Bunları Kabak Koyu, Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi, Katrancı Koyu, Kıdrak Koyu ve Gemile Koyu olarak sıralayabiliriz. Bu muhteşem manzaralı koylardan Kabak Koyu’nu daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Kabak Koyu

Kabak Koyu, Fethiye ilçesindeki Faralya Köyü’nde ve Kelebekler Vadisi’nin hemen yanında yer alır. Plaja özel araçla ulaşım sağlanmakta olup, Fethiye minibüsleri ile yaklaşık 2 saat 45 dakika gibi bir sürede gidilebilir. Ancak tekne turları sayesinde ulaşımı hem daha rahat hem de daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Yüksek kayalarla çevrili olan bölge, 1. derece doğal sit alanı ilan edildiği için oldukça temizdir. Doğal hayatın devamlılığı sağlamak adına bölgede tesis ve otel gibi bir konaklama alanı yoktur. Ancak çok yakınındaki Faralya bölgesinde butik otel ve balayı otelleri bulabilirsiniz.

Fethiye’nin gizli cenneti olarak nitelendirilen Kabak Koyu, 1987 yılında keşfedilerek günümüze kadar ulaşan popüler koylar arasındadır. Bu bölgede tatil yapıyorsanız eğer, bu güzel kumsala sahip koyu mutlaka görmelisiniz.

Dileyen özel aracıyla, şehir hayatının gürültüsünden uzaklaşarak bu huzurlu atmosfere sahip koyda ulaşabilir ve bütün bir gününü geçirebilir, ya da teknelerin uğrak noktalarından biri olan Kabak Koyu’na tekne turlarıyla gelebilir. Bu sayede hem birçok koyu görmüş olur hem de bu güzel manzaralarda denizin tadını çıkarılabilirsiniz.

Nautical Hotel Beklentilerinizi Karşılayacak

Daha önce Fethiye bölgesinde tatil yapmadıysanız eğer buraya mutlaka bir şans verin. Doğasına ve denizine hayran kalacağınız bu tatili asla unutamayacaksınız. Her yönden çeşitli konaklama olanaklarına sahip olması da en büyük avantajı diyebiliriz. Ailenizle kalabileceğiniz aktiviteli oteller ya da arkadaşlarınızla eğlenebileceğiniz mekanlar ve hatta balayı çiftleri için romantik balayı otelleri bulmanız mümkün.

Bizim önerimiz balayı tatili yapmak isteyen ve romantik bir otel arayanlar için olacak. Faralya’nın harika manzarasında konumlanmış olan Nautical Hotel beklentilerinizi karşılayacak nitelikte sizi bekliyor olacak.

Rezervasyon