Fethiye'de Gezilebilecek En Güzel Koylar

Cennetten bir köşeyi andıran Fethiye, Muğla’nın en geniş yüzölçümüne sahip ilçesidir. Doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleri adeta iç içe geçmiş bu tatil bölgesi, konuklarını en güzel şekilde ağırlıyor. Ayrıca konaklama ve yeme-içme açısından da çeşitli alternatifler sunuyor.

Fethiye’de tatil yapmak istiyorsanız, kendinize en uygun bölgeyi seçmekte yarar var. Aradığınız şey hareketli bir gece hayatı ise, Hisarönü ve Ölüdeniz tercih edilebilir ya da sessiz, sakin, sevdiğinize bolca zaman ayırabileceğiniz bir yer arıyorsanız Faralya Balayı Otelleri tam aradığınız yer.

Ölüdeniz’in en meşhur kumsallarını barındıran Fethiye, denizin tadını doyasıya çıkaracağınız ayrıca birçok aktiviteyi de yapabileceğiniz bir bölge. Yamaç paraşütü, rafting, dalış, jeep safari bunlardan birkaçı diyebiliriz. Türkiye’deki en uzun yürüyüş yolu olan Likya Yolu da sizin için eşsiz bir deneyim olabilir. Fethiye Balayı Otelleri tüm bu güzellikleri yaşayabileceğiniz mesafede yer alır. Yani muhteşem manzara içerisinde huzurlu bir tatil geçirirken bir yanda da adrenalin dolu sporları yapabilmeniz mümkün.

Faralya Balayı Otelleri, Fethiye’nin tüm bu güzelliklerinin yanında temiz ve gizli kalmış, sadece yatla ulaşılabilen birçok koya da yakın konumda bulunuyor.

Tatilinizi burada geçirmeye karar verdiyseniz, mutlaka görmeniz gereken koyları listeliyoruz.

Ölüdeniz

Yeşil ve mavinin buluştuğu doğa harikası olan Ölüdeniz için dünyanın en güzel kumsalıdır diyebiliriz. Sabahları çam kokuları eşliğinde uyanma imkânı sunan Fethiye Balayı Otelleri, turkuaz rengiyle sizi büyüleyecek Ölüdeniz’e de oldukça yakındır. Durgun bir denize sahip olmasının yanı sıra, yoğun su kaynağı çıkışlarıyla da her daim berraklığını korur.

Gemile-Koyu
Fethiye Kabak Koylarında Balayı

Kelebekler Vadisi

En dikkat çekici koylar arasında yer alan Kelebekler Vadisi, birçok kelebek çeşidine de ev sahipliği yapıyor ve adını da buradan almıştır.

Yüksek kayalar arasına gizlenmiş, saklı bir cennet olan vadi, doğal sit alanı ilan edilmiştir. Yaz aylarında oldukça rağbet gören bölge tablo gibi bir güzelliğe sahiptir.

Kabak Koyu

Kabak Koyu, Fethiye’nin güneyindeki Faralya Köyü’nde yer alır. Koy temiz olmasıyla dikkat çektiği kadar sessizliğiyle de büyülemektedir.

Şehir yaşamı ve koşturmacasından uzak sevdiğinizle baş başa bir tatil planlıyorsanız Faralya Balayı Otelleri bölgesinde konaklayıp bu muhteşem koyu da ziyaret edebilirsiniz.

Kıdrak Koyu

Birçok güzelliği içerisinde barından koy, sit alanı olarak ilan edilmiş olup, çam ağaçları arasında muhteşem bir plaja sahiptir. Bölge ağaç çeşitliliği açısından da oldukça zengindir. Kıdrak Koyu, göz kamaştırıcı kumsalı ve temiz deniziyle görülmesi gereken sakin bir koydur.

Gemile Koyu

Bölgedeki birçok alan gibi burası da sit alanı ilan edilmiştir. Bizanslılar zamanında din merkezi olan bu bölge, sular altında kalmış tarihi kalıntıları da barındırır ve bu güzellikleri dalış yaparak görebilirsiniz.

Günlüklü Koyu

Adını, muhteşem kokusu olan Günlük ağaçlarından alan koy, altın rengi ince kumlarıyla dikkat çeker. En büyük özelliklerinden biri de güneş ışığı geçirmeyen Günlük ağaçları altında, yemyeşil doğasında muhteşem bir gün geçirmenizi sağlamasıdır. Deniz ve doğa severlerin hayran kalacağı bu koy, görülmeye değer doğrusu.

Katrancı Koyu

Yeşil ve mavinin bir arada bulunduğu, dinlenme olanağı sunan huzur dolu bir yerdir. Okaliptüs ağaçlarının denize kadar uzandığı, dalgasız ve dingin bir denize sahiptir. İçerisinde yer alan Tabiat Parkı hem kamp yapma hem de denize girme imkânı sağlar.

Gemile-Koyu

Fethiye'de Gezilebilecek En Güzel Koylar

Turizm açısından zengin ve muhteşem güzellikleri bünyesinde barındıran Fethiye’nin, Faralya Balayı otelleri arasında yerini alan Nautical, sizin için tüm bunları yapabileceğiniz keyifli bir seçim olacaktır.

Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir:

babadağ teleferik

Teleferik İle Babadağ’a Yolculuk

Fethiye ilçesine bağlı Ölüdeniz’de yer alan Babadağ, sedir ağaçlarıyla kaplı orman içerisinde muhteşem bir bölgedir. Aynı zamanda Türkiye’deki yamaç paraşütü noktalarının da en önemlisidir.

Devamı »
Nautical Otel Balayı Tatili

Fethiye’nin En Güzel Koylarından: Kabak Koyu

Turizm açısından renkli bir bölgeye sahip olan Fethiye, tarihi ve doğasıyla da dikkat çekici bir tatil beldesidir. Dünya çapında en ünlü plajlara sahip olması yanı sıra birbirinden güzel koyları ve manzarasıyla da adeta büyülemektedir.

Devamı »

Rezervasyon