Fethiye’nin Güzelliklerini Tekne Turu ile Keşfedin

Fethiye, gezip dolaşılacak ve keşfedilecek en güzel tatil beldelerinden birisi. Geçmişe tanıklık eden antik kalıntıları, yamaç paraşütü, Kelebekler Vadisi ve tekne turu ile turistlerin vazgeçilmez tatil rotalarından.

Fethiye’de durgun ve berrak deniziyle bilinen ve plajıyla ünlü olan Ölüdeniz, turkuaz rengi suyuyla da adeta ziyaretçileri büyülüyor. Dağlar arasında, muhteşem manzarası ve tertemiz havasıyla dinlendiren ve huzur veren bu yerde, rüya gibi bir tatil yapabilirsiniz. Konaklama açısından geniş bir yelpazeye sahip olan bölgede yeme-içme anlamında da çok fazla çeşitlilik bulunmaktadır.

Tatil cenneti olan Fethiye, güzelliği dillere destan olan koylara ve plajlara sahiptir. Burayı görmek, masmavi sularında yüzmenin tadına varmak için mutlaka tekne turu yapmanızı tavsiye ederiz. Doğal güzelliklerini seyre dalıp, akvaryum gibi berrak denizinde serinlerken yaşadığınız mutluluğu asla unutamazsınız.

Size unutulmaz anlar sunacak ve doğasıyla huzur verecek Fethiye-Faralya bölgesinde yer alan Nautical Otel’i konaklama için tercih edebilirsiniz. Butik otel anlayışıyla kurulan, kalabalıktan uzakta, aşk ve sevgi dolu olan bu otelde enerji depoladıktan sonra Fethiye’nin farklı bölgelerinden kalkan günübirlik tekne turu ile keşif yapabilirsiniz.

Günübirlik tekne turu adından da anlaşılacağı gibi gün boyu sürer. Sabah 09:00-10:00 arası başlayıp, akşam 17:30-18:00 arasında biten ve önceden belirlenen rotalarda mola vererek muhteşem sularda yüzme keyfini tadabileceğiniz bir gezintidir. Rotayı, koyların yoğunluk durumuna ve hava şartlarına göre tekne kaptanları belirler. Fethiye’nin birkaç ayrı noktasından kalkan,bölgeye göre belirlenmiş tekne turu rotaları bulunmaktadır.

 

Nautical Otel
tekne turu fethiye

Kelebekler Vadisi, yüksek kayalar arasına gizlenmiş, birçok farklı kelebek türüne ev sahipliği yapan mutlaka görülmesi gereken güzellikte bir koydur. Sadece tekne turu ile ulaşımın sağlandığı koy, doğasıyla kendine hayran bırakır.

Kabak Koyu, Fethiye’nin Faralya Köyü’nde yer alır. Sessiz, sakin ve huzurlu bir yer arayanların tercih ettiği bir plaja sahiptir.

Gemile Koyu, sular altında kalmış tarihi kalıntıları barındıran koyda dalış yaparak bu eşsiz eserleri yakından görebilme şansınız olacaktır.

Kıdrak Koyu, ağaç çeşitliliği açısından zengin bir manzaraya sahip olduğu ve sit alanı ilan edildiği için güzelliğinden ödün vermeyen bir koydur.

Günlüklü Koyu, ziyaretçilerini günlüklü ağacının muhteşem kokusuyla karşılayan ve adını da oradan alan görülmeye değer bir manzaraya sahiptir.

Katrancı Koyu, okaliptüs ağaçlarının denize kadar uzandığı, dalgasız ve dingin bir denize sahiptir.

Yassıca Adaları, Fethiye Körfezi’nde yer alır ve 12 takım adayı bünyesinde bulundurur. Bu adalar içinde güzelliğiyle dünyaca bilinen Kaşık Adası da bulunur.

Bedri Rahmi Koyu, ressam ve şair olan Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun, ilk mavi yolculuk turlarını başlattığı zamanlar, koyda bulunan bir kayaya çizdiği 6 farklı hayvanı tasvir eden balık resmi, sizi ilk karşılayan manzara olacaktır.

Tersane Adası, Bizans döneminde denizciler tarafından kış limanı, Osmanlılar zamanında da tersane olarak kullanılan adada tarihi kalıntıları görmek mümkündür.

Akvaryum Koyu, berrak suyu ile tekne turu yapanların vazgeçilmez rotasından biridir. Koyun tam ortasında bulunan batık bir deniz feneri kalıntısına rastlanır. Burada yüzen rengarenk balıkları izlemek ayrı bir keyif verir.

Her biri ayrı özellikte olan bu koylarda, eğlenerek ve yeni yerler keşfederek geçireceğiniz Fethiye tatilinin size unutulmaz anılar biriktirmesini dileriz.

tekne turu

Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir:

babadağ teleferik

Teleferik İle Babadağ’a Yolculuk

Fethiye ilçesine bağlı Ölüdeniz’de yer alan Babadağ, sedir ağaçlarıyla kaplı orman içerisinde muhteşem bir bölgedir. Aynı zamanda Türkiye’deki yamaç paraşütü noktalarının da en önemlisidir.

Devamı »
Nautical Otel Balayı Tatili

Fethiye’nin En Güzel Koylarından: Kabak Koyu

Turizm açısından renkli bir bölgeye sahip olan Fethiye, tarihi ve doğasıyla da dikkat çekici bir tatil beldesidir. Dünya çapında en ünlü plajlara sahip olması yanı sıra birbirinden güzel koyları ve manzarasıyla da adeta büyülemektedir.

Devamı »

Rezervasyon