Teleferik ile
Babadağ’a
Yolculuk

Fethiye ilçesine bağlı Ölüdeniz’de yer alan Babadağ, sedir ağaçlarıyla kaplı orman içerisinde muhteşem bir bölgedir. Aynı zamanda Türkiye’deki yamaç paraşütü noktalarının da en önemlisidir. Özellikle tatil için gelen ziyaretçilerin bu görsel şölenle buluşmaları için yamaç paraşütü yapmaları önerilir.

1936 metre yükseklikte bulunan Babadağ’da her yıl on binlerce uçuş gerçekleşir. Bu uçuşlar 25-30 dakika sürer ve plaja iniş şeklinde olur. Adrenalin tutkunları için çok önemli bir yere sahip bu uçuşlar, en çokta Ölüdeniz’in eşsiz manzarasını kuşbakışı izlemek içindir. Yamaç paraşütü yapmak konusunda çekincesi olan ama bu güzellikleri zirveden izlemek isteyenler için de teleferik önerilir.

Kayalık ve uçurumlarla dolu Babadağ’da, yapım aşaması bir hayli zorlu geçen bir süreçten sonra teleferik imkânı hizmete sunulmuştur. Böylelikle turizm cenneti olan Ölüdeniz’i ve harika doğasını izleme fırsatı bulabilirsiniz. Geçirebileceğimiz en güzel tatil için tüm olanakları sunan Fethiye’de aile oteli, balayı oteli gibi konaklama çeşitliliği ile de her türlü hizmeti bulabilmeniz mümkündür.

Babadağ’ın zirvesine yapılan teleferik yolculuğu, her gün ortalama 10 bin misafir ağırlamaktadır. Teleferik macerası, ana istasyonla birlikte beş istasyondan oluşmaktadır. Ana istasyon, bilet satış noktasının bulunduğu başlangıç yeridir. Diğer istasyonlar ise arada molaların olduğu, keyifli vakit geçirmek ve etrafı seyretmek için sunulan alanlardan oluşur. Beş farklı noktada, dört farklı konsepte sahip olan restoranların bulunduğu bu yerde en lezzetli ve hatta en romantik akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz. Bunun yanı sıra açık hava tiyatrosunda belli zamanlar gerçekleşen konserlere katılarak, bu tatil için unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz.

Teleferik ile mavi ve yeşilin en güzel tonlarına gökyüzünün eşlik ettiği Babadağ’ın zirvesinde yamaç paraşütü pistini görebilirsiniz ya da dilerseniz seyir teraslarından veya restoranlardan uçuş yapanları izleyebilirsiniz.

babadağ
fethiye balayı otelleri

Ölüdeniz beldesinin içinde yer alan teleferikte, ana istasyondan sonra 1200-1700-1800 ve 1900 metre yükseklikteki dört istasyon daha bulunur. Kademeli olarak hayatın yükseklere taşındığı bu yolculuğun her noktasında ayrı bir heyecan yaşanır.

İlk durak olan İstasyon 1200 metrede, sedir ağaçlarının ilham veren yeşili sizi karşılıyor olacak. Açık hava tiyatrosunun, restoranın ve teras kafenin bulunduğu, hatta çocuklarınız için tasarlanan oyun parkının bile düşünüldüğü keyifli bir alan da vardır.

İkinci durak olan İstasyon 1700 metrede, gün batımı manzarasına karşı belki de daha önce deneyimlemediğiniz kadar özel, el yapımı şarapların yer aldığı bar bulunuyor. Sedir ağaçlarının zaten hep olduğu, buna biyolojik göletin de eşlik ettiği bu alanda da vakit geçirebilirsiniz.

Üçüncü durak olan İstasyon 1800 metrede, heyecanın giderek arttığı bir noktada yer alırken, bu kadar güzel manzaranın olduğu bir yerde hamburger yemenin de keyfini çıkaracağınız bir restoran bulunuyor. Bu istasyonda gezinti yolunu tercih edebileceğiniz gibi teleferik biletinizle 1700-1800 metre arası telesiyej hattını da kullanabilirsiniz.

Ve heyecanın doruk noktası olan son İstasyon 1900 metre, Babadağ’ın zirvesinde yerini alıyor. Tertemiz dağ havasında, yeşillikler içinde bulunan yürüyüş yolunda, ruhunuzun yenilendiğini hissedip huzura doyacağınız bir an. Bu yürüyüşün sonunda Meksika ve İspanya mutfağının lezzetli yemeklerinin yer aldığı restorana da uğrayabilirsiniz.

Fethiye’de yapılabilecek aktiviteler arasına bir yenisi eklenen, teleferikle Babadağ’a yolculuk, belki de en keyif alacağınız etkinlikler arasına katılacaktır. Zaten lokasyon açısından çok fazla imkanlar sunan bu turistik bölge, gezip görebileceğiniz ve eğleneceğiniz zengin bir içeriğe sahiptir.

Unutulmaz bir tatil için, özellikle balayı çiftlerine özel bir önerimiz olacak. Ölüdeniz bölgesine yakın Faralya’da yer alan ve balayı otelleri arasında en güzel manzaraya sahip Nautical Otel’i tercih ederek, doğayla baş başa vakit geçirebilme imkânı bulabilirsiniz.

balayı otelleri

Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir:

babadağ teleferik

Teleferik İle Babadağ’a Yolculuk

Fethiye ilçesine bağlı Ölüdeniz’de yer alan Babadağ, sedir ağaçlarıyla kaplı orman içerisinde muhteşem bir bölgedir. Aynı zamanda Türkiye’deki yamaç paraşütü noktalarının da en önemlisidir.

Devamı »
Nautical Otel Balayı Tatili

Fethiye’nin En Güzel Koylarından: Kabak Koyu

Turizm açısından renkli bir bölgeye sahip olan Fethiye, tarihi ve doğasıyla da dikkat çekici bir tatil beldesidir. Dünya çapında en ünlü plajlara sahip olması yanı sıra birbirinden güzel koyları ve manzarasıyla da adeta büyülemektedir.

Devamı »

Rezervasyon