Yamaç Paraşütü ile
Adrenaline Var Mısınız?

Kuşlar Gibi, Özgür Hisset

Herkesin ölmeden önce yapılması gerekenler listesi mutlaka olmuştur. Kuşlar gibi özgürce uçabilmek bu listeye ekleyebileceğiniz en güzel deneyimlerden birisi, hayat boyunca en bir kez yaşamanız gereken bir his.

Özgürlük Hissini Yaşayın

Yamaç Paraşütü, yamaçlardan koşarak uçmaya çalışması ile ortaya çıkmış adrenalin dolu bir havacılık sporu. İnsanoğlu tarih boyunca ilgisini çeken uçma eylemini bu sayede gerçekleştirmenin hazzını yaşamış. Verdiği özgürlük hissi ise her defasında yeni heyecanlar yaşatır insana.

Yeşille Maviyi Buluşturan Eşsiz Güzellik

Doğası ve manzarası ile adeta büyüleyen Ölüdeniz, bu aktivite için çokça tercih edilen bir bölgedir. Ölüdeniz, Fethiye ilçesine bağlı küçük bir sahil kasabasıdır ve her yıl binlerce yerli, yabancı turiste ev sahipliği yapar. Hem tatil hem de sadece bu aktivite için bile çok fazla ziyaretçisi bulunmaktadır. Ölüdeniz’in yeşille maviyi buluşturan eşsiz güzelliği, tertemiz havası ve muhteşem manzarasında yamaç paraşütü yaparak salınmak eşsiz bir deneyim yaşatır.

Türkiye'nin En Önemli Yamaç Parşüt Noktası: Babadağ

Fethiye’nin Ölüdeniz ilçesinden yapılan bu uçuşlar Babadağ Yamaç Paraşütü pistinden gerçekleşir. Babadağ, Sedir ağaçlarıyla kaplı orman içerisinde yer alan ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken bir yerdir. Ayrıca Türkiye’nin en önemli yamaç paraşütü noktalarından diyebiliriz. Bölgede çok sayıda bitki türüne sahip olan Babadağ, 1936 metredir ve buradan her yıl on binlerce uçuş gerçekleşir. Harika manzarası eşliğinde yapılan uçuşlar, yaklaşık 25-30 dakika sürer ve Belcekız Plajına yumuşak bir inişle son bulur. Yamaç paraşütü, hava şartlarının uygun olduğu her mevsimde yapılabilir ama en çok yaz ayları tercih edilir.

Nautical Hotel'de Profesyonel Kadroyla Eşsiz Deneyim

Adrenalin ve özgürlük tutkunlarının vazgeçilmezi olan bu sporda profesyonel olma zorunluluğu yoktur. Hatta yükseklik korkusu yaşayanlar bile uzman uçuş pilotlarıyla kendilerini güvende hisseder.

Hayatta belki de bir kez yapılacak olan yamaç paraşütü, bu manzaraya kuş bakışı şahit olmak için denemeye değer. Ancak bu eşsiz deneyimi yaşamak için güvenlik son derece önemlidir.

Nautical Hotel olarak profesyonel kadroya sahip yamaç paraşütü merkezleriyle bu keyfi size sunmaktan mutluluk duyarız.

Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir:

babadağ teleferik

Teleferik İle Babadağ’a Yolculuk

Fethiye ilçesine bağlı Ölüdeniz’de yer alan Babadağ, sedir ağaçlarıyla kaplı orman içerisinde muhteşem bir bölgedir. Aynı zamanda Türkiye’deki yamaç paraşütü noktalarının da en önemlisidir.

Devamı »
Nautical Otel Balayı Tatili

Fethiye’nin En Güzel Koylarından: Kabak Koyu

Turizm açısından renkli bir bölgeye sahip olan Fethiye, tarihi ve doğasıyla da dikkat çekici bir tatil beldesidir. Dünya çapında en ünlü plajlara sahip olması yanı sıra birbirinden güzel koyları ve manzarasıyla da adeta büyülemektedir.

Devamı »

Rezervasyon